2015 Yatak Odası Renkleri

2015-yatak-odasi-renkleriEv dekorasyonunda yatak odaları, kişilerin kendi zevklerini ve tarzlarını yansıtabilecekleri alanların başında gelmektedir. Bu alanları dekore ederken, senenin trend modellerini ve renklerini öğrenebilmek için, 2015 yatak odası renkleri makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Yatak odaları, uyuduğumuz, yorgunluğumuzu attığımız, kabuğumuza çekildiğimiz, dinlendiğimiz en özel mekanlarımızdır. Bu alanlarda kullanılan renk ve objeler, bu açıdan çok önem arz etmektedir. Kullanılan renklerin bizi yansıtması ve dinlendiren, dinginleştiren renkler olması dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Renklerin dünyası çok özeldir. Her rengin kendine göre ifade ettiği özel anlamları vardır. Bunun yanı sıra, insanların psikolojileri üzerindeki etkileri farklı farklıdır. Bu açıdan kullanacağımız renklerin anlamlarını öğrenerek, doğru uygulama seçeneklerini tercih etmemiz önemli bir ayrıntıdır. Renklerin, insanla iletişime geçmek isteyen yönleri bulunmaktadır.

Bu açıdan incelediğimizde, yatak odamızda bizi en huzurlu ve mutlu edecek rengi yakalayarak, doğru tercihi yapmamız gerekmektedir. Şimdi 2015 yatak odası renkleri nelermiş birlikte inceleyelim.

Yatak odalarında duvar renginize karar verirken, mobilyanızı ne tarz kullandığınız ve odanızın genişliği önemli olan faktörlerdir. Seçeceğiniz perdeler ve ışıklandırmalarınız, odadaki bütünlüğü koruyacak şekilde ince detaylar olarak tasarlanmalıdır. Yatak odalarına huzuru taşıyan renkler, mavi ve yeşildir. Beyaz renk sadelik ve saflığı temsil eder. Sarı, kırmızı gibi canlı renkler uykuyu kaçırma özellikleri dolayısıyla yatak odalarında pek tercih edilmez. Siyahı da tek başına kullanmak yerine, onu açan başka renklerle kombinlemek suretiyle, dekorasyon parçası şeklinde değerlendirmek doğru olacaktır.

2015 senesinin trend yatak odası duvar renkleri; mavi, yeşil, kahverengi ve nötr renklerdir. Mavinin dinlendirici etkisi sebebiyle yatak odalarında sıklıkla tercih edilmesi, bu senede bu rengin duvarlara taşınmasını sağlamıştır. Günümüzde gri ve tonları da yatak odalarında kullanılan renklerden olmuştur. Dikkat edilmesi gereken konu, seçilen rengin mobilyalarla da uyum göstermesi olmalıdır.

Post Comment