Adım Adım Evi Organize Etmek

Evlerde dağınıklık olması en istenmeyen durumların başında gelmektedir. Buna son vermek ve düzeni sağlamak sanıldığı kadar zor bir uğraş değildir. Evinizin içinde dağınıklığa son vermek için yapılması gereken şeyleri adım adım takip etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bizde bugün sizler için bu adımları derleyerek size yardımcı olmak istedik. İşte yapmanız gerekenler:

Adım Adım Evi Organize Etmek

  • Evinizde karmaşaya son verin: İlk adım olarak, bulunduğunuz ortama bir yabancı gözüyle bakın ve gereksiz olan, dağınıklık yaratan parçaları ayırın. Bu parçalar için kendinize, gerçekten işime yarıyor mu, şeklinde sorular sorarak, işinize yarayıp yaramadığını tespit edin. Yaramıyorsa bu parça sizin için doğru parça değildir.
  • Farklı Şeylere odaklanın: Değişik şeyler kullanmaktan kaçınmayın. Renkler, cam ürünler önerebileceğimiz seçenekler arasında yer alıyor. Unutmayın değişiklik evinizi de, sizi de canlı tutar.
  • Baştan dizayn edin: Mobilyalarınızı farklı amaçlar için dizayn etmeyi deneyin. Örneğin, eski tip bir televizyon sehpasından harikalar yaratabilirsiniz.
  • Bir yerde toplama tekniği: Kullandığınız şeylerin genel kullanım yeri neresiyse, o tip ürünleri orada depolayın. Örneğin, makyaj malzemelerinin tek bir masada toplanması hem kullanımınız açısından, hem de görünüm açısından daha iyi olacaktır.
  • Alanı daraltmayın: Alandan tasarruf etmek için pratik çözümler üretin. Örneğin, saksılarınızı masaya dizmek yerine askılarla tepeye asın. Bu şekilde yerden tasarruf edersiniz.
  • Gruplama yapın: Aynı şeyler amacıyla kullandığınız ürünleri aynı yerde toplayarak gruplama yapın

Post Comment