Banyo Dekorasyon Fikirleri

banyo-dekorasyon-fikirleri-renkli-dekorasyonEvinizin içinde, belki de en derli toplu ve konforlu mekanları banyolar olmalıdır. Eski zamanlarda, sadece ıslak alanlar olarak görülen banyolar, günümüzde aynı zamanda konforları ve şıklıklarıyla da ön plana çıkmaktadırlar. Adeta bir oda gibi dekore edilen banyolar, modüler dolaplar, şık duş ve tuvaletler, makyaj alanları sayesinde evlerin en göz alıcı alanları haline gelebilmiştir. İleri teknolojinin de yardımıyla, banyolarda küvet gibi bir çok yerde harika ürünler kullanılabilmekte, bu sayede göz alıcı dekorasyon ürünleri, teknolojiyle bütünleşebilmektedir.

Dekorasyonunuzu değiştirmeyeli uzun bir süre olduysa veya yeni bir eve taşındıysanız, banyo dekorasyonunuzu yenileme vaktiniz de gelmiş demektir. Banyo dekorasyonunda, ilk dikkat etmeniz gereken özelliklerden bir tanesi, ferah alanlar yaratmaya gayret göstermenizdir. Bunun içinde, dolaplarınızın ve aydınlatmalarınızın iyi organize edilmesi gerekmektedir. Aksesuar ve dolaplarınızın seçimini yaparken, banyo dekorasyonu alanınızda nelerin öncelikli olduğunun da belirlenmesi lazım gelmektedir. Önceliklerinizi belirlemenizin ardından, gerekli olan vitrifiyeler, banyo dolapları ve banyo gereçlerinin alış verişi yapılabilecektir. Örneğin banyonuzda çamaşır ve kurutma makinesi kullanacaksanız, dolaplarınızın boyutlarını ve yerlerini de buna göre ayarlamanız lazım gelecektir. Yada banyonuzda ütü yapmayı planlıyorsanız, duvara monte edilmiş bir ütü masası sayesinde, yerden tasarruf etmenizde mümkün kılınacaktır.

Banyo dekorasyonu yaparken dikkate almanız gereken diğer önemli konulardan bir tanesi de, renk seçimi yapmaktır. Renk seçiminizi yaparken, zevkinizi yansıtmasının yanı sıra, mobilya dekorasyonuna da uygun olması göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanınız küçük bir alansa, dolap yerlerinin düzenli bir yerleşim planıyla oturtulması yapılmalıdır. Bu durumda, renk olarak ise açık renkler tercih edilmesi gerekmektedir.

Banyonuzda çarpıcı bir ortam hazırlamak istiyorsanız, kırmızı gibi sıcak renkleri, SPA tarzı bir ortam oluşturmak istiyorsanız yeşil tarzı soğuk renkleri seçmeniz doğru olacaktır. Karamsar, sıkıntılı bir ortam oluşmasını önleyebilmek için, renklerin açık tonları tercih edilmelidir. Banyolarda genel olarak, beyaz tonları, krem, yeşil ve mavi tonlarıyla, sarı, şeftaliye kaçan tonlar kullanılmaktadır.

Banyonuzun dekorasyonuna başlamadan evvel, kafanızdaki şekli oluştururken mutlaka, başka örnekleri de gözden geçirmenizi öneririz. Bu şekilde kafanızda, banyonuza en uygun olan proje oluşabilecek, işiniz kolaylaşabilecektir.

Post Comment