Çerçeve Modelleri

Evlerimizde öyle aksesuarlar vardır ki, çok basit görünseler bile bizim için anlamları çok özeldir. Bu özel anlamlı parçalardan bir tanesi de çerçevelerdir. Çerçeveler, sevdiklerimizle, ailemizle, dostlarımızla bizim için kıymetli olan anların ölümsüzleştirildiği anların resimlerini sergilerler. Bu bakımdan evimizin en dikkat çeken yerlerini süslerler. Çerçeve modelleri, resimlerin anlamları kadar özen isteyen bir itinayla seçilirler ve duvarlarımızda yerlerini alırlar.

Günümüzde her fotoğrafa özel kullanabileceğimiz şık ve zarif çerçeve modelleri bulunmaktadır. Örneğin, hayatımızın en anlamlı günlerinden olan düğün günlerimizde, gelinlikli damatlıklı o özel halimizin resmini koyacağımız, şık tasarıma sahip inci süslemeli çerçeveler bulunmaktadır. Yada yeni doğan bebeklerimizin, çocuklarımızın resimlerini daha da güzelleştirecek çocuklar için düşünülmüş özel yapım çerçeveler günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, sade, şık çerçeveler, gümüşten yapılmış değişik boy ve şekillerde çerçeveler, ahşaptan yapılmış çerçeveler, renk renk, farklı motiflerle bezeli çerçeveler alıcıların beğenisine sunularak, geniş seçim yelpazesiyle almak isteyen kişilerin zevkine sunulmuştur. Çeşit imkanı bu kadar fazlayken seçim yapmakta her ne kadar zorlaşsa bile, seçim yaparken duvarımızda yapacağımız kompozisyonu göz önünde bulundurmamız veya masa üstünde kullanacaksak, hangi aksesuarla kullanacağımız ayrıntısına dikkat ederek almamız doğru olacaktır.

Bahsettiğimiz duvar kompozisyonlarını gerçekleştirirken çerçeve uyumu çok özen ve dikkat istemektedir. Dikkatli yapılacak bir çalışma sonucunda çok şık bir duvar kompozisyonu elde etmek mümkündür.

Post Comment