Dekorasyonunuz da Yeşil Rengi

ev-dekorasyonunda-yesil-rengiBugün blogumuzdaki ilk yazımızda blogumuzun adınıda veren renklerden yeşil rengi neden kullanmanız gerektiğini anlatacağız umarım beğenirsiniz.

Dekorasyonunuzda kullandığınız renkler oldukça önemli yer tutmaktadır. Bu durum, hem eve gelen misafirlerinize sizin kişiliğinizi yansıtacak, hem de gün boyunca evde geçireceğiniz zamanlarınızda sizi etkileyecektir. Evinizin kullanacağınız her farklı rengin, size etkisi farklı olmaktadır. Dekorasyonunuzun renkleri ve bu rengin tonları, aksesuar ve dekorasyonunuzla bütünleştiği zaman, zaman zaman sizi dinlendiren, zaman zaman ise sizi canlandıran etkiler yaratmaktadır. Bahsettiğimiz bu sebepler dolayısıyla, dekorasyonunuzu oluştururken hangi rengi ve neden tercih etmek istediğinizi bilmenizde de yarar bulunmaktadır.

Bugün sizlere dekorasyonunuzda yeşil rengi neden tercih edebilirsiniz, bu sebepleri açıklamak istiyoruz.

Dekorasyon renklerinden olan yeşil rengimiz, soğuk renk ailesinin içinden olan renklerden birisidir. Bu renk iç dekorasyonunda kullanıldığı zaman, yatıştırıcı ve iyileştirici etkiler yaratmaktadır.

Yeşil renginin dekorasyondaki kullanım anlamları şunlardır.

 1. Yeşil rengi, doğa rengi olarak kabul edilmektedir.
 2. Yeşil renk olarak, büyüme, yeniden doğuş, düzen, tazelik ve de umudu anlatmaktadır.
 3. Yeşil rengi, insanlar üzerinde sakinleştirici bir duygu ortamı sağlamaktadır.
 4. Yeşil renk olarak, fizik ve zihin dünyanızda rahatlama imkanı oluşturmaktadır.
 5. Yeşil rengi, depresyonlu ve sinirli bir ruh dünyanız varsa, bu durumu azaltmaya yardımcı olacaktır.
 6. Yeşil renginin, iyileştirme özelliği de bilinmektedir. Örneğin gözünüzdeki rahatlatma etkisi sayesinde, görme duyunuzda iyileştiren bir etki sağlamaktadır.
 7. Yeşil rengi, renkler arasında kararlı ve dayanıklı olma yönlerinizi gösteren renklerdendir.
 8. Yeşil rengi, sizin kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olmaktadır.
 9. Yeşil rengi, huzur veren renkler arasında olması dolayısıyla, özellikle de giriş mekanların da önerilen renkler arasında yer almaktadır.
 10. Yeşil rengi, size düşünebileceğiniz bir ortama hazırlamaktadır. Bu sebeple de yatak odaları için tavsiye edilen renkler içerisindedir.
 11. Gün içinde iyi ışık alan mekanlarınız için, dekoratörler tarafından koyu yeşil tonlar önerilmektedir.

Post Comment