Doğru Bir Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Bir evde özellikle bayanların en çok zaman geçirdikleri yer mutfaktır. Bu açıdan mutfakların dekorasyonu konusu hafife alınmamalıdır. Dekorasyon konusu oldukça geniş açılardan ele alınması gereken bir sektördür. Doğru ve içinize sinen sonuçları elde edebilmek için, önemli detayları bilmeniz işinize yarayacaktır. Örneğin, mutfaklar çok sık değiştirilemeyen yerler olması dolayısıyla seçeceğimiz renklere dikkat etmemiz iyidir. Bu açıdan ben size ahşabı önerebilirim. Ahşaplar klasik olması dolayısıyla, modası geçmez ve sürekli kullanılırlığı vardır. Oysa kırmızı lake bir dolap tercihi, bir sonraki sene içerisinde demode olduğu taktirde size rahatsızlık verebilir. Ahşap dolaplar haricinde mutfağınızda kullanacağınız diğer renkleri arzuladığınız şekilde değerlendirip, uygulayabilirsiniz.

Doğru Bir Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

  • Mutfağınızda fayans kullanılmamışsa harika değişiklikler uygulayabileceğiniz bir ortama sahipsiniz demektir. Size pembe, lila, beyaz gibi pastel tonları önerebilirim. Önerdiğim renkler sayesinde mutfağınız canlı ve sıcak bir havada olacaktır. Yok fayans kullanmayı düşünenlerdenseniz, önerimiz beyaz rengi. Duvar kağıdında da renk önerilirim aynı. Seneden seneye renk değişikliği uygulayabilir. Sevimli bir mutfak elde edebilirsiniz.
  • Aksesuarlar; Büyük cam kavanozlara bir şeyler doldurarak aksesuar amaçlı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra çılgın motiflere sahip mutfak önlüğü bile mutfağınızda fark yaratabilir. Masa üstüne veya cam kenarına koyacağınız yapay çiçeklerde şık görünebilir. Buzdolabınıza asacağınız magnetler sayesinde cici aksesuar tercihleriyle mutfağınızı güzelleştirmenizde mümkün olacaktır.

Post Comment