Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Evinizi yeniden dekore ederken bir çok seçeneği göz önünde bulundurmak gerekir.Evinize yakışacak sizinde içinize sinecek dekorasyon önerileri için göz önünde bulundurmanız gerekenler ;

Ev Dekorasyonu Renk ve Aydınlatma Tercihleri

Evlerde yapılacak olan dekorasyon hakkında bir konuda konuşmak için bunun hangi odayı kapsadığı konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Mutfak ve banyo yanında salon veya çalışma odası ile yatak odalarının dekorasyonu konusunda farklı konular ve dikkat edilecek durumlar bulunmaktadır. Burada genel olarak ifadelerin kullanılmasına özen gösterilecektir. Ayrıca ev dekorasyonu konusunda tüm bölümler için fikir verilmesi de sağlanacaktır. Dekorasyon konusunda genel bir tarz tespiti oldukça önemlidir. Günümüzde modern ve minimal tarzlar en popüler olanlarıdır. Bunlar için çok fazla renk kullanılması mümkün değildir. Genel olarak bir ana renk yanında birde genel olarak pastel tonlarda kontrast oluşturabilecek renk kullanımı mümkündür. Üçüncü veya dördüncü renkler ise oldukça ve sadece renklendirme amacı ile kullanılmaktadır.

Mobilya Dışında Renk Tercihleri

Dekorasyon konusunda mobilyaların tercihinden önce zemin, tavan ve duvarların renkleri konusunda karar verilmelidir. Bu eş zamanlı bir süreç olarak yönetilebilir. Ana tema olarak beyaz, krem veya tonlarında renkler tercih edilebilmektedir. Bu durum salon ve mutfak ile geniş alanlarda daha fazla tercih edilmekle birlikte, geniş alanlarda farklı renklerin kullanılması da mümkündür. Özellikle ev dekorasyonu konusunda duvarların kaplama malzemeleri ile farklı desen ve renklerde kaplanması da mümkündür. Ancak bu durum alanın çok fazla boğulmasını önleyecek şekilde yapılmalıdır. Aydınlatma konusunda renklerinde büyük önemi bulunmaktadır.

Dekorasyon Konusunda Aydınlatma Seçenekleri

Aydınlatma deyince ilk akla gelen led aydınlatma sistemleri olmaktadır. Bunlar dekoratif olarak aydınlatmaya ve normal aydınlatmaya oldukça uygundur. Bu sebeple ev dekorasyonu konusunda aydınlatma işlemlerinde led aydınlatmalar ön plandadır. Aydınlatma özel bir şekilde tavan tasarımı ile yapılabilir. Alçıpan ve farklı malzemelerin kullanımı ile güzel bir aydınlatma yapılabilmektedir. Bunun yanında televizyon, duvardaki aynalar ve çeşitli girinti ile çıkıntılarda da led aydınlatma kullanılabilmektedir. Bu konuda renk tercihlerine çok dikkat etmek gerekmektedir. Dekoratif olan aydınlatmanın çok parlak olmaması ve sadece renk olarak göze çarpması gerekmektedir. Renk farklılıkları olabileceği gibi bu durum genel olarak alanda kullanılan renklerden farklı ve alakasız olmamasını gerektirmektedir.

Post Comment