Ev Dekorasyonunda Halı Modelleri

2015-ev-dekorasyon-hali-modelleri-2015Ev dekorasyonunda ayrı ayrı ele alınması gereken bir çok detay bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini de ev dekorasyonunda halı modelleri oluşturmaktadır. Bir evin dekorasyonu incelendiği zaman, ilk gözünüze çarpan şey ağırlıklı olarak halılardır. Günümüzde pek çok farklı desen ve renkte halı çeşidi vardır. Çeşitlerin çokluğu bazen kişilerin seçim yapmasında zorluk yaşamasına sebep olsa bile, özellikle son senelerde çok şık modellerde halılar piyasada yer almaya başlamıştır.

Halılar, ev dekorasyonunda göz önünde olan parçalar olması dolayısıyla, seçim yapılırken evin renk bütünlüğüne dikkat edilerek yapılması gerekmektedir. Evinin dekorasyonunu yenileyen bir kişi, mobilyalarıyla birlikte mutlaka, yeni alacağı halı modellerini de gözden geçirmelidir. Bunu yaparken, en son çıkan halı modellerini incelemeli, trendleri takip ederek, kendi dekorasyonuna en uygun olacak parçaya karar vermelidir.

Evinizde halı dekorasyonunuzu yaparken belli başlı şeylere dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Örneğin; son yıllarda monokrom modası gitgide dikkat çekmeye başlamıştır. Aynı renklerin yoğunlukta bir şekilde kullanılması, renk uyumunda ahengi yakalamanızı sağlayacaktır. Bir takım belirgin desenler ön plana çıkararak, sizde halı modellerinizde uyumu yakalayabilirsiniz.

ev-dekorasyonunda-hali-nasil-secilirEvde halılarınızı kullanarak yapabileceğiniz bir başka dekorasyon önerisi ise, halılarınızla odayı bölgesel ayırmanızdır. Bu fikri daha ziyade geniş mekanlar için kullanmanızı önerebiliriz. Bu şekilde olan mekanlarda her alanı farklı tasarlayarak, halılarla ayırmak suretiyle tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Bu durumda perdelerinizi de halılarınızla doğru kombinlemeniz gerekecektir. Bunu yaparken nötr renklerden faydalanabilirsiniz. Kalabalık bir görünümden uzak kalmak isteyen kişilerin nötr renkleri tercih etmeleri daha sağlıklıdır. Bu şekilde tek renge bağlı kalmadan, değişik renkleri bir arada kullanmanızda mümkün olacaktır. Aynı zamanda nötr renklerde, birbirleriyle uyum tam olarak sağlanabilmektedir. Buda halılarınızın dekorasyonunuzla bütün halde şıklık oluşturmasına imkan verecektir.

Bir önceki yazımız Salon Duvarı Dekorasyonunuz Nasıl Olmalıdır.

Post Comment