Ev Dekorasyonunda İskandinav Stil

iskandinav-stil-mobilyalarEv dekorasyonunda İskandinav stil incelendiğinde, modern olarak tasarlanmış, estetik açısından zengin ve fonksiyonel özelliklere sahip, ekonomik açıdan kesenizi çok zorlamayacak ölçülerde mobilyaları görüyoruz. Bu mobilyalar dizayn edilirken, gündelik ev hayatını baz alarak üretilirler. Sade ve basit olduğu kadar fonksiyonel olma özellikleri ve uygun fiyatlarıyla bir çok ailenin tercih ettiği bir stil haline gelmiştir.

Mobilya içeriği, plastik, krom, paslanmaz çelik, preslenmiş ahşap olarak sayılabilir. Bu malzemeler seri üretimden geçtikleri için uygun fiyatlarla üretilir ve satışa sunulur. İkonik mobilyalar adıyla da bilinen İskandinav mobilyalar, ilk olarak 50’lerde kendisini göstermeye başlamıştır. Günümüzde bu tarz mobilya üreten işletmelere İkea örnek olarak gösterilebilir.

İskandinav mobilyalar, hafif mobilyalar olması dolayısıyla bu mobilyalara yer döşemesi olarak açık sarı renk tonlarında ahşap yüzeyleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarda ise, pastel tonları, bej ve krem renklerini değerlendirebilirsiniz. Bu renklerin size soluk gelmesi durumunda, çiçek desenli yastıkları, zıt renklerden oluşan tablo ve resimleri, renkli aksesuar parçalarınızı stilinize yansıtabilirsiniz. Yada siyah ve beyazın zıtlığından faydalanarak, kendi kompozisyonunuzu oluşturup, evinizde hoş bir ortam yakalayabilirsiniz. Bu ekonomik ürünlerle pek çok farklı uyumu bir araya getirerek, sizde kendi hayalinizde canlandırdığınız havayı yakalayabilir, evinizde güzelliği bulabilirsiniz. Bunu yaparken büyük paralar ödemek istemeyenlerdenseniz, İskandinav stil tamda size göre diyebiliriz. Odanızı dekore ederken, bu modern çizgileri mutlaka gözden geçirmenizi öneririz.

Ev Dekorasyonunda Loft Stil makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

 

Post Comment