Ev Dekorasyonunda Kahverengi

ev-dekorasyonunda-kahve-rengiEv dekorasyonlarında hangi renkleri tercih ettiğimiz oldukça önemli ayrıntılardır. Ailemizle baş başa kaldığımız, kendimizi dinlendirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, çocuklarımızı büyüttüğümüz evlerimizde; seçeceğimiz renkler uzun süreler gözlerimizin önünde görmek durumunda kalacağımız ev dekorasyonunda, belki de en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu açıdan incelendiğinde, evimizi dekore ederken, hangi rengi istediğimizi iyi düşünmeli ve renklerin anlamlarını ve bize katacağı şeyleri de iyi tahlil etmeliyiz.

Bugün ev dekorasyonunda kahverenginin anlamı ve dekorasyonda kullanımı konusuna yer vermek istiyoruz.

Kahverengi, renk olarak nötr grubuna ait renklerden biridir. Dekorasyonların iç mekanlarında kullanıldığı zaman, doğallığı ve konforu yansıtmaktadır.

Ev dekorasyonunda kahverenginin anlamı:

  1. Kahverengi renk olarak incelendiğinde, sarı, kırmızı ve mavi karışımından meydana gelmektedir. Bir çok farklı tonu bulunmaktadır.
  2. Kahverengi içerisindeki, sarı ve mavi kişideki zihinsel odaklanmaya yardımcı olurken, kırmızı enerjiyi temsil etmektedir.
  3. Kahverengi renk olarak, ruhunuzda dinginlik yaratır.
  4. Kahverengi, Kararlılık ve durağanlığı ifade etmektedir.
  5. Kahverenginin tanlı tonları ev dekorasyonlarında, konforlu ve sıcak bir ortam oluşturmaktadır.
  6. Ev dekorasyonunda, koyu kahverengi tonları, toprağın tonlarından oluşundan ötürü, ortamda doğallığı ve güvenilirliği sağlamaktadır.
  7. Ev dekorasyonunda, oturma odaları ve çalışma odaları için, en uygun renklerden bir tanesi kahverenginin açık tonlarıdır.
  8. Ev dekorasyonunda, salonlarda ve oturma odalarında, kahverengiyle beraber, krem-bej tonlarıyla, baharat renkleri tercih edilmektedir.
  9. Ev dekorasyonunda, yoğun bir kahverengi kullanılması, ortamı sıkıcı hale getirebilir.

 Dekorasyonuz da Yeşil Rengi makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

Post Comment