Ev Dekorasyonunda Puf Modelleri

Son yıllarda dekorasyon trendlerinin gelişme seyri göstermesi sonucunda, ev dekorasyonuna da farklı bir soluk taşınabilmesi mümkün kılındı. Bir çok farklı tarzda modeller, aksesuarlar evlerimizin içerisine bu sayede yerleşmiş oldu. Bunlardan bir tanesi de ev dekorasyonunda puf modelleri. Evlerinde farklı bir hava yaratmak isteyen pek çok kişinin tercihi haline gelen puf modelleri, önceleri sadece kaffelerde ve bahçeli alanlarda kullanılırken, şimdilerde özelliklede genç evli çiftlerin evlerinde kullandıkları bir koltuk haline geldi. Rahatlarını düşkün ve farklı stil çizmek isteyen gençler, rengarenk puf modelleriyle evlerinde cici bir tarz oluşturdular.

Puf koltuk modellerinizi, evinizde, televizyon başında, şömine başında, oyun oynarken veya sohbet köşelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu koltuklarda renk seçimi yapılırken, evinizde kullandığınız diğer koltuklarla uyum sağlamasına dikkat emeniz şıklık açısından doğru bir tercih olacaktır. Çocuk odaları içinse rengarenk koltukları rahatlıkla önerebiliriz.

Puf koltukların bir diğer farklı modeli, iskelet üzerine oturtulanlarıdır. Bu modellerde metal veya tahta iskeletlerde kullanılabilmektedir. İskeletlerin üzerine oturtulmuş tarzıyla tasarlanmış bu modelleri, daha ziyade salonlarınızda kullanabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda puf modelleri çeşitlilik açısından oldukça fazladır. Örneğin, çocuk odaları için cicili bicili rengarenk modeller kullanılırken, özel ve şık mekanlar içinse kenarları işli olan yada taş işlemeli, özel kumaşlarla tasarlanmış modeller seçilmektedir. Süslü olan bu modellerin ortalama olarak yükseklikleri, yerden 40 cm. yükseklikte olarak hazırlanmaktadır. Televizyonunuzun karşısında dinlenirken üzerine oturabileceğiniz veya ayaklarınızı uzatabileceğiniz bu rahat koltukları, dekorasyon tasarımınızı yaparken düşünmenizi öneririz.

Post Comment