Ev Dekorasyonunda Sıcak Renkler

ev-dekorasyonunda-sicak-renkler-2015Evlerimiz bizim huzuru yakaladığımız başlıca mekanlarımızdır. Evlerinde sıcak bir mekan hissi yakalamak isteyenler, yapabilecekleri bir kaç ufak değişikle bunu başarabilirler. Ev dekorasyonunda sıcak renkler sağlamanın pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Duvar rengini değiştirerek veya mobilyalarda kullanılan kumaşlarda kullanılan renklere dikkat edilerek, bu ortam yakalanabilmektedir.

Evde sıcak bir ortamı yakalamak isteyenlerin, ilk yapması gereken adım, evinde sıcak renkleri kullanmasıdır. Sarı, kırmızı, turuncu ve altın rengi gibi sıcak renkler, özellikle boş mekanları olduğundan daha küçük göstererek, samimi bir hava yaratacaktır. Beyaz, mavi, bej şeklindeki nötr renkler ile ortam oldukça resmi bir ifade kazanır.

ev-dekorasyonunda-sicak-renkler-1Sıcak renkleri duvarlar haricinde zeminde de kullanmak mekana boğucu ve dağınık bir etki yaratabilir. Bu renkleri dikkatli kullanmak dekorasyon açısından önemlidir. Bu sebeple, daha ziyade nötr renkleri tercih edip, mobilya ve aksesuarlarda sıcak renkleri kullanabilirsiniz.

Evinizin tavanı yüksek bir şekildeyse, tavanınızı da sıcak renklere boyayarak, tavanı olduğundan daha alçakta gösterebilirsiniz. Ayrıca evde kullanılan ahşap ve cam detaylarda evinizdeki sıcak ortamı derinleştirecektir. Bunun yanı sıra, ahşap parkeler sıcak ortam oluşturmak için en dikkat çeken etkenlerden bir tanesidir. Pamuklu kumaşlar ve porselenden aksesuarlarda aklınızda bulunması gereken sıcak ortam özelliklerindendir.

Yumuşak kullanılan kadife yastık modelleri de, yine sıcak ortam oluştururken baş vurabileceğiniz detaylar arasında yer almaktadır. Perde seçiminizin ise, sadeden yana kullanılması bu ortamların dikkat edilmesi gereken taraflarındandır.

Post Comment