Evinizde Duvar Kolaj Modelleri

Ev dekorasyonu denince akla, direk mobilyalar,aksesuarlar ve aydınlatmalar gelmektedir. Bir mekana girildiği zaman, mobilyalar kadar duvar kolajları da oldukça göze çarpan parçalar olmaktadır. Bu sebeple evinizde duvar kolaj modelleri konusuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Evdeki boş bir duvar uygun kolay modelleriyle doldurulduğu zaman, mekana bambaşka bir soluk kazandırılmaktadır.

Bunun tersi durumunda, evinizin duvarlarını boş bıraktığınız taktirde, odada soğuk bir ortam elde edilecektir. Doğru parçalarla kolaj yapılmış duvarlar, tüm atmosferi değiştirerek, ortamı sıcaklaştıracaktır. Büyük bir eksiklik doldurulacak, bu sayede de dekorasyon tam anlamıyla tamamlanacaktır. Bu kolaj modellerini oluştururken zevkinizi konuşturmanız fazlasıyla mümkün olacaktır. Sevdiklerinizin resimleri, özel çerçeveli aynalar, farklı duvar saatleri, enteresan tablolar şeklinde bir çok seçenekle kolaj oluşturmayı başarabilirsiniz. Örneğin, bir tablonun altıya bölünmüş halini çerçevelerle ayırarak, yan yana asmak suretiyle enteresan bir kolaj oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Sevdiklerinizin resimlerini asarken, kullanacağınız çerçeve modelleri tamamen sizin zevkinizi yansıtacaktır. Özel resimlerinizi albümlerde saklamak veya komedin üstlerine koymak yerine bunları değerlendirerek, boş duvarlarınızı doldurabilirsiniz. Bu şekilde oluşturacağınız duvarlar sayesinde, belki de evinizin en özel köşesini oluşturacak ortamları elde edeceksiniz. Bunu yaparken, resim boyutlarına uygun çerçeveler seçmeye özen göstermeniz gerekecektir. Bu resimlerden, bir kompozisyon oluşturabilir, hayal gücünüzü çalıştırabilirsiniz.

Çok fazla sayıda fotoğrafı aynı anda kolaj yapmakta kullanmayı planlıyorsanız, o zaman tek tek çerçevelerle asmak yerine, tek ve büyük bir çerçevede hepsini yan yana asmayı düşünebilirsiniz. Bunu yaparken size fikir verebilecek çok şık farklı tasarımdan birini seçebilir, yada bunlardan faydalanarak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Kolaj dediğimiz zaman, aklımıza sadece fotoğraflar gelmemektedir. Farklı tarzdaki resimler, manzara resimleri hoş çerçevelerle boş duvarlarınızda şıklık yaratabilir. Bunların haricinde duvara asılabilen biblolarda kullanılabilir. Kullanacağınız ürünlerde, dikkat etmeniz gereken ayrıntı, bu parçaların tek başlarına da bağımsız anlam içermeleri olmalarıdır.

Post Comment