Gardrop Düzenlerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir

Düzenli bir ev iç huzurunuzun yakalanması açısından çok önemlidir. En az ev düzeni kadar, gardrobunuzunda düzenli olması hem görüntü bakımından, hem de aradığınızı hemen bulabilmeniz açısından dikkat edilmesi gerekli bir husustur. Bizde bugün gardrop düzenlerken nelere dikkat etmeniz gerekir maddeler halinde sıralayarak, size yardımcı olmak istedik.

Gardroplarımız bizim için önemli parçalar olan elbiselerimizi sakladığımız bölmelerdir. Bu bölmelerin düzenlenmesi, belli aralıklarla temizlenmesi gereklidir. Bu sayede, aradığımız her şeyi kolaylıkla bulabilir, büyük bir stresten de kurtulmuş oluruz. Acele bir işiniz olduğu zaman, hızlıca hazırlanarak evden çıkabilmeniz, düzenli bir dolabınız olmasından geçer.

Gardrop Düzenlerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir

  • Çizmelerinizi ve botlarınızı ters olarak, topuklarını rahatça ayırt edebileceğiniz şekilde boylarına göre sıralayın. Bu şekilde gündüz ve gece dışarı çıkarken, rahatça seçiminizi yapabilirsiniz.
  • Dolabınızın alt bölmesine çantalarınızı düzenli şekilde sıralayın. Bu sizin rahat seçmenizi sağlayacaktır.
  • Metalde yapılmış bir ayakkabı bölmesi, sizin ayakkabılarınızı rahatça bulmanıza kolaylık sağlayacaktır.
  • Kotlarınızı dürerek üst üste dizmek yerine, askılarından yan yana asın. Bu şekilde kesimlerini ve paça boylarını daha kolay ayırt eder ve giyeceğiniz zaman rahat bulursunuz.
  • Askılarınızın bazılarını süngerli olanlardan seçin. Bu şekilde ütülü elbiseleriniz buruşmayacaktır. Genel olarak askılarınızı küçük seçmenizde dolabınızda rahatlık sağlayacaktır.
  • Makyaj malzemeleriniz ve takılarınız için içleri görünebilen ve küçük kutular satın alın. Bu sayede aradığınızı anında bulabilirsiniz.
  • Odanızın bir yerine yürüyen askılık alın ve bu askılığa sık giydiğiniz elbiselerinizi asın. Böylelikle, hem dolabınız rahatlar, hem de pratik olur.

Gardrop Modelleri yazımıza buradan bakabilirsiniz.

Post Comment