Giriş Holü Dekorasyonu

giris-holu-antre-dekorasyonu-renklidekorasyonEvinizdeki giriş holünüz, evinize ilk ayak bastığınız anda sizi karşılayan yerleşim alanıdır. Bu sebeple de, evinize girdiğinizde, sizi ferahlatacak düzeyde aydınlık ve iyi organize edilmiş bir mekan olarak dekore edilmesi gerekmektedir. Giriş holleri aynı zamanda, evinize gelen misafirlerinizin de ilk gördüğü alanlar olması nedeniyle, her zaman derli toplu şekilde kalması gereklidir. Bu mekanlar, ayakkabılar, montlar bakımından bir çok şeyin depolandığı alanlar olması bakımından doğru seçilmiş dekorasyon ürünleriyle, kullanılırlık seviyesi yeterli düzeyde tercih edilmelidir. Alanın doğru ve düzgün şekilde dekore edilmesi, her zaman temiz tutulabilmesini de mümkün kılabilecektir.

Giriş holü dekorasyonu yaparken, elinize bir kağıt kalem alarak, mekanda öncelikle sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri not ederek işleminize başlayabilirsiniz. Örneğin, holünüzü nasıl görmek istediğinizi tanımlayarak buna uymayan aksesuar ve mobilyalarınızı kaydedebilirsiniz. Bunları sırasıyla not ederek, eksiklerinizi gözden geçirme imkanını da sağlayabilirsiniz. Bu şekilde bir fikir edindikten sonra, hayalleriniz ve maddi imkanlarınız dahilindeki hol için ideal olan planınızı çıkarabilir ve stilinizi oluşturabilirsiniz.

Yine yapmanız gereken bir diğer işlem, holün fonksiyonunun ne olacağının belirlenmesi olacaktır. Bu alanın öncelikli olarak hangi amaçlara hizmet edeceği belirlenirse,aksesuar seçimleriniz ve alışverişinizde bu yönde rahatça sağlanabilecektir. Örneğin, bu alanı ayakkabı ve montların depolama alanı olarak kullanmayı hedefliyorsanız, buna uygun bir dolap seçimi ve aydınlatma alınması doğru olacaktır.

Dikkate almanız gereken bir diğer durum ise, evinizdeki genel dekorasyon tarzı ve kullanılacak mekanın genişliğidir. Örneğin, mekan küçükse, modern tarzda ve az yer kaplayan mobilyalar tercih edilmelidir. Mekan genişse ve evde klasik bir tarz hakimse, bu seferde klasik ve geniş yer kaplayan mobilyalar kullanılabilecektir. Bu şekilde, evinize de uyum sağlanması mümkün olacaktır. Mekanın rengi konusunda da yapmanız gereken, aynı durumlara dikkat ederek, hayalinize en yakın olan ve uygun rengi belirleyerek dekorasyon rengini oluşturmaktır. Size hatırlatabileceğimiz önerilerimiz, mekanı az kullanmanız dolayısıyla heyecan oluşturan bir yer oluşturmak istiyorsanız, canlı renkler ve aydınlatmaları tercih etmeniz, eve girdiğinizde sizi dinlendiren bir ortam hayal ediyorsanız ise nötral renklere yer vermeniz gerektiğidir.

Post Comment