Huzur Veren Dekorasyon Önerileri

küçük detay ve bilmeniz gereken ipuçları sayesinde sizde evinizde çok daha huzurlu olabilirsiniz. Bir takım renkler ve objeler kullanarak bu detayları yerine getirebilirsiniz. Dekorasyon uzmanlarınca anlatılmış huzur veren dekorasyon önerileri nelerdir şu şekilde açıklayabiliriz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, evinizde rahatlamak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken renkler, beyaz, mavi ve pembedir. Evlerde yorgunluğun atıldığı en önemli mekan, yatak odalarıdır. Yatak odalarında açık renkler kullanılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra eşyaların ve aksesuarlarında dinlendirici özellikte olmaları önemli bir detaydır. Ünlü dekoratörler, yatak odalarında kendimizi iyi hissettirecek tabloların bize iyi geleceğini söylemektedirler. Örneğin, ufuk çizgilerinin olduğu doğa resimlerinin bu rahatlığı bize verebileceğini ifade edebiliriz.huzur-veren-ev-dekorasyunu (2)

Çocuk odaları söz konusu olduğunda ise, onların zihinsel açıdan gelişmelerini sağlayabilecek, araştırmacı ruhlarını ilerletecek mobilyaların kullanılması gerektiğini aktarabiliriz. Mesela çekmeceli mobilyalı düşünebilirsiniz.huzur-veren-ev-dekorasyunu (3)

Evlerde kullandığımız renkler, bize doğrudan etki edecektir. Rahatlatıcı renkler dediğimiz zaman ilk önce akla pembe rengi gelmektedir. Pembe renginin feminen bir renk olduğu düşünülse bile, ev dekorasyonunda kullanılması oldukça sağlıklı bir karar olacaktır. Aynı şekilde gökyüzünü simgeleyen mavi rengi de rahatlatıcıdır. Beyaz rengi de 3. olarak sıralayabileceğimiz renktir. Renklerin yanı sıra, evlerde ışık olarak sarı,loş ışık kullanılabilir. Bunun dinlendirici bir etkisi olacaktır.

Post Comment