İkiz Bebek Odaları

Bebek sahibi olup, ailelerini aşkla genişletmek, her evli çiftin hayalidir. Yeni doğmuş bir bebek, evin hem neşesi, hem de sevgi kaynağı haline gelir. Bu bebekler eğer ikiz ise, sevinçte ikiye katlanır ve ailede tatlı bir heyecan başlar. İkiz bebek demek, çekirdek ailenin birden genişlemesi anlamına gelmektedir. Kısa bir süre sonra ortalıkta iki küçük çocuk dolaşmaya başlayacaktır.

Bebeklerin haberiyle birlikte ailede tatlı bir telaş başlar. Bu telaş hazırlıklarla devam eder. Artık her şeyden ikişer tane gerekmektedir. Bizde bugün ikiz bebek sahibi olacak çiftlerimize kolaylık olması açısından ikiz bebek odaları hakkındaki araştırmamızı paylaşmak istedik.

İkiz bebek odalarında 2 tane belik bulunmaktadır. Bu yataklar birbirinin aynı olabileceği gibi, farklı şekillerde de dizayn ettirilebilmektedir. Fakat odanın bütünlüğünün sağlanması açısından 2 aynı tipte beşik kullanılması daha zarif bir görüntü sağlayacaktır.

Odalarda geniş bir dolap kullanılması şarttır. Bir bebeğin bile malzemeleri sandığınızdan çok daha fazla yer kaplamaktadır. Gelecek 2 küçük üyenin geniş bir giysi dolabı ihtiyacı belireceği muhakkaktır. Bebek odalarının renklerine baktığımız zaman kız ve erkek çocuklarda farklı renkler kullanıldığını görüyoruz. Örneğin kız çocuklarında, kırmızı, lila ve pembe renkleri kullanılırken, erkek çocuklarında mavi, yeşil ve sarı kullanılmaktadır. Beyazda bu renklere yardımcı renk olarak düşünülebilir. Çocuklardan biri kız, diğeri erkek cinsiyetine sahip ise, sarı, beyaz, yeşil renkleri değerlendirilebilir.

One thought on “İkiz Bebek Odaları

  1. 4 ay sonra ikiz bebek bekliyorum, ikiz bebek odası modelleri çok hoşuma gitti buradakilere benzeyen bir yatak odası takımı bulabilirim umarım..

    Reply

Post Comment