Küçük Banyoları Dekore Etmek

İç mekanlarda ufak bir alanın dekore edilmesi oldukça güçtür. Günümüzde yapılan evlerin bir çoğunda bu sıkıntıyla karşılaşmak mümkündür. Banyo dekorasyon maliyeti hafife alınmaması gereken bir bölümdür. Kıyaslama yapmamız gerekirse banyolar, en az mutfak ve salon kadar maliyeti yüksek, ama bir o kadar da kullanılan mekanlardan biridir. Bunun yanı sıra banyo ve mutfak dekorasyonları insan ömrü boyunca bir veya iki kere dekorasyon değişikliği yapılabilecek alanlar olması dolayısıyla karar vermeden önce dikkat edilmesi gereklidir. Bizde bugün sizler için küçük banyoları dekore etmek konusuna değinerek, sizlere yardımcı olmak istedik.

  • Öncelikli olarak söylemeliyiz ki; küçük banyolarda açık tonlara yer vermek doğrudur. Koyu renkler mekanı daha da daraltacaktır. Seçeceğiniz mobilyaların darlık boyutları da bir o kadar önemlidir. Ölçü vermemiz gerekirse banyo dolap derinliklerinin 10 cm altında olmaması gereklidir.
  • Yerler için renk tercihinizde bir o kadar önemlidir. Beyaz yerine daha az kir gösterecek griyi tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Yada mermer görünümüne sahip bir karıda hem şık hem de kullanışlı olabilir. Küvet teknelerinde hantal ürünleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine yarım küvetler kullanılabilir.
  • Rezervuarlı klozetlerde az yer kaplaması bakımından elverişli seçimlerdir. Köşe duşa kabinlerini de aynı şekilde küçük banyolar için önerebiliriz. Bunların yanı sıra kullanışlı raflar, hem oldukça işinize yarayabilir, hem de küçük banyolarınızı olumlu kullanmanıza yardımcı olabilir.
  • Küçük banyolarda hantal dolaplar yerine duvara monte edilmiş dolap tercihleri daha doğrudur. Duvarlarınızda farklı bir tarz yakalamak istiyorsanız son senelerin trendi olan sticker modellerini düşünebilirsiniz. Son olarak değinebileceğimiz örnekler, banyonuza kokulu, küçük mumlar, dekoratif taşlar, mini misafir havluları yerleştirebilirsiniz. Bu ufak dokunuşlar sayesinde sizinde banyonuzu zarif bir şekilde dekore edebilmeniz mümkün olacaktır.

Post Comment