Küçük Bütçelerle Ev Dekorasyonunu Değiştirmek

Zaman zaman herkes, evinin içerisinde sıradanlıktan sıkılır ve farklılıklar yaratmak ister. Bir ev dekore etmek külfetli bir iştir. Köklü bir dekorasyon çalışması için yüksek ücretler ödemek gerekir. Fakat böyle bir bütçe ayırmaya imkanınız yoksa ve evinizin dekorasyonunda değişiklikler yapmak istiyorsanız, sizde küçük bütçelerle ev dekorasyonu değiştirmek yazımızı mutlaka okumalısınız.

Örneğin çok değil sadece 50 TL harcayarak, evinizde değişiklikler oluşturabilirsiniz. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde evinize vereceğiniz yeni renkler size iyi gelecektir. 50 TL para harcamakla ev dekorasyonu ne kadar değişebilir diye düşünenleriniz mutlaka olacaktır. İşte küçük bütçeyle ev değiştirme fikirleri.

  1. Ayna; Evet ayna. Aynalar ev dekorasyonunda özel olan aksesuarlardır. Aynalar evi geniş göstermesinin yanı sıra, mekan içinde yer alan eşyalarında daha çok görünmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle aynaları kullanarak odanızda farklılık yaratabilirsiniz.

Biz Türkler aynaları genel olarak yemek masalarının arka duvar kısmında veya büfelerde tek parça şeklinde değerlendiririz. Bu durum oldukça klişedir ve karakteri yoktur. Aynaları duvarlarda parça parça kullanmak daha karakteristik duracaktır. Koltuk arkasında yada yemek masası arkasında, dekorasyonunuza uygun seçeceğiniz çerçevelere yerleştirilmiş ayna fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz.

  1. Duvar saati; Duvar saati derken büyük bir duvarda küçük bir saatten bahsetmiyoruz. Uygulayacağınız değişik kombinlerle dekorasyonunuza şıklık kazandırabilirsiniz. Örneğin seçeceğiniz bir duvara yan yana birkaç ebat ve şekilde duvar saatini yan yana asarak, veya yine uygun bir duvara büyük bir duvar saati yerleştirerek değişikliği sağlayabilirsiniz. Büyük saat kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken konu, saatin önünde büyük eşya kullanmamaktır. Örnek bir kombin vermemiz gerekirse, berjer koltuk önerebiliriz.
  2. Sticker; Doğru yapılan tercihlerle stickerlarda oldukça az bütçeyle ortamı değiştiren ürünlerdir. Çocuk odalarının duvarlarında kullanıldığında, örneğin küçük küçük yıldızlarla duvar kağıdı kullanmanıza gerek kalmadan harikalar yaratabilirsiniz. Yada mutfağınıza özel tasarımları aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Yatak başınız yoksa ve bütçeniz almaya müsait değilse sticker kullanarak çözüm üretebilirsiniz.
  3. Duvar kağıtları; Son yıllarda baktığımızda özelliklede dünya haritalı duvar kağıtları oldukça gündemde. Özellikle de retro ve vintage evlerde çok şık duran duvar kağıtlarını, tek bir duvara uygulayarak istediğiniz şıklığı yakalayabilirsiniz.

 

Post Comment