Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

kucuk-mutfak-dekorasyonu-nasil-olmalidir-renkli-dekorasyon (1)Bayanların saatlerini harcadığı mutfakları her zaman için huzur bulduğu yerler olmalıdır. Küçük mutfaklar kalabalıktan dolayı hareketleri kısıtladığı için kâbus haline dönüşmektedir. Büyük mutfaklar eminim hepinizin hayalidir. Fakat kullanım için işlevi olmayan büyük bir mutfak bile kâbusa dönüşebilir. Şimdi size sunacağımız ufak bilgiler ile küçük mufak dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna cevap arayacağız. Mutfaklarınızda işe önce kapıdan başlayın. Açılır kapanır kapı yerine tercih edebileceğiniz sürgülü kapılar size yardımcı olacaktır. Kapının açılış alanı size büyük bir alan sağlayacaktır.

Mutfaklarda aydınlatma çok önemlidir. Aydınlatma için asılı raf altlarına yerleştireceğiniz LED ışıklar ile aydınlık ve ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Mutfak tezgâhı üzerinde fazla eşyadan kaçının. Küçük ev aletlerinden mutfağınıza uygun olarak küçük olanları tercih edin. Örneğin büyük mutfak robotları yerine bir mikser ve bir rondo alarak tüm işlerinizi halledebilir, hoş görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz kesme tahtalarında büyük boy tercih etmenizde fayda var. Bu tahtaları ocak üstünde kullanarak ek tezgâh olarak geniş bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Özellikle yurt dışında evlerin küçük olması sebebi ile küçük boy beyaz eşyalar fazlasıyla piyasada bulunmaktadır. Büyük boy buzdolabı yerine ölçülerinize özel daha küçük buzdolabı ve bulaşık makinesi tercih edebilirsiniz. Dolaplar ile tavan arasında kalan bölümlere en az kullandığınız eşyaları yerleştirip, tezgâh üzerindeki eşyaları duvarlara monte edeceğiniz raflara yerleştirmeniz çalışma alanlarınızı genişletecektir. Dolap içleri için düzenleyicilerden yararlanıp karışık ve iç içe geçmiş tencerelerden de kurtulabilirsiniz. Kepçe, kahve kupaları, bıçaklar ve servis kaşıkları için dolap içi kapaklarına yapacağınız yapıştırma raflar ile düzen sağlayıp kolay kullanım elde edebilirsiniz. Bir diğer hayat kurtarıcı fikir de baharatlıklar için fotoğraflarla da anlatmaya çalışacağım raf altlarına monte edeceğiniz kavanoz kapaklarını sabit kalmasını sağlayarak kavanoz baharatlıklar elde edebilirsiniz. Bir geri dönüşüm olabilir.

Mutfak masası kullanacaklara tavsiyem ise duvara monte edilen açılıp kapanan masalarla Hem ihtiyacınıza hem de yer sorununuza çözüm bulacaksınız. Mutfakta da koyu renk duvarlar yerine, açık renkleri tercih etmeniz mutfağınızın daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.

Post Comment