Modern Stil Mobilyalar

modern-stil-mobilyalar-renklidekorasyoncomSağlam, modüler ve esnek tarzdaki modern stil mobilyalar, son yıllarda bir çok kişinin evlerinde tercih ettikleri stillerdir. Modern mobilyaların genel özellikleri, daha önce karşılaşılmayan, alışılmadan modellerde olmaları, aynı zamanda da çok amaçlı kullanılabilmeleridir. Gelişen teknolojinin evlerimize girmesiyle birlikte, modern stil mobilya tercihi yapanların sayıları da giderek artmaktadır. Bu mobilyaların malzemelerinin görünümleri iyi olduğu kadar, kaliteleri de yüksektir. Bir evde modern stilin kullanılması, o evin genelinin de modern tarzda döşenmesini gerektirmektedir. Yatak odasından, oturma odalarına, mutfaktan, banyolara kadar evinizin bir çok yerinde, modern tarz döşenebilmesi mümkündür.

Modern stil mobilyaların genel özellikleri:

Modern stil mobilyalar evinize konforla birlikte, aynı zamanda sıra dışılığı getirebilen mobilya türleridir. Bu mobilyalar aynı zamanda, yüksek teknolojiyi anımsatan,minimalist ürünlerdir. Sağlam oldukları kadar ekonomikte olan modern stil mobilyalar, kolay temizlenme özelliğine sahiptirler. Fonksiyonel ve modüler oldukları için, kullanım açısından oldukça verimli ürünlerdir. Aynı anda birden çok amaca hizmet verecek şekilde tasarlanmışlardır. Bu açıdan pratiktirler. Dinamik bir tasarım anlayışına sahip olan modern stil mobilyalar, modernizmin faydalarını taşımaktadırlar.

Modern stil mobilyalarda kullanılan renkler:

Modern stil mobilyalarda, genellikle saf ve temiz diye tabir edilen renkler bulunmaktadır. Beyaz ve beyazın her tonu ile siyah ve nötral renkler tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Mavi, yeşil, sarı, kırmızı gibi canlı renkler daha ziyade beyazla kontrast oluşturmak için kullanılmaktadır.

Modern stil mobilyaların formları:

Bu mobilyalarda alışılmışın dışında, daha önce görülmemiş tarz ve modeller kullanılmaktadır. Basit geometrik formları dengeli bir şekilde tasarıma dönüştürmeyi başaran bu stilde, daha ziyade asimetrik görünümler mevcuttur. Sade ve pürüzsüz yüzeyler, oyma ve süslemeler gibi işçiliklerden uzaktır.

Modern stil mobilyaların malzemeleri:

Mobilyalarda kaliteli ve doğal ürünler kullanılmaktadır. Camlar, ahşaplar ve kromlar en sık rastlanılan mobilya malzemeleridir. Kayın, akça ağaç gibi açık renk ahşap ürünleri tercih edilmektedir. Camlarda ise, buzlu veya düz camlar kullanılmaktadır. Metallerde; krom,dökme demir, paslanmaz çelik, polimerde ise; plastikle, vinil tercih sebebidir.

Modern stil mobilyalarda kumaşlar:

Pamuk, süet, keten, yün ve ipek gibi kumaşlar kendi doğal halleriyle nötral renk seçenekleriyle tasarlanmaktadır. Kumaşlarda düz renkler tercih edilirken, halılarda ise koyu renkler ve geometrik şekiller şeklinde tasarımlar mevcuttur.

Post Comment