Mutfağınızda Mermer Dekorasyonu

mutfaginizda-mermer-secimi-2Mermer genel olarak inşaat sektöründe kullanılan bir üründür. Mutfak dekorasyonunda da mermere yer verilmektedir. Mutfağınızda mermer dekorasyonu fikirlerini sizinle paylaşmadan önce belirtmeliyiz ki, mermer kullanıldığı her alanda mekanı güzelleştiren ve mekana ihtişam katan dekorasyon malzemeleridir. Evlerin yerlerinde, duvarlarda, pencerelerde, kapı eşiklerinde kullanılan mermer şıklığı, özellikle mutfak ve banyolarınızda kullanıldığı ortamlara asalet taşırlar.

Mermerlerin kullanım alanının giderek artması ve kullanan kişilerin sayılarının çoğalması sonucunda mermer dekorasyonu, hızlı bir şekilde ilerleme kaydetti diyebiliriz. Bu ilerlemenin neticesinde, mermer sanayinde farklı dekorasyon fikirleri gelişerek yayılmaya başladı.

Yerlerden, çalışma odalarımıza, küçük aksesuarlardan, banyolarımıza bir çok yerde kullanılan mermer, fiyat olarak çokta ucuz diyemeyiz. Bu sebeple kullanılan alanın genişliği dekorasyon maliyetinizi de yükseltecektir. Fakat sonuçların oldukça başarılı olması, ödediğiniz bu ücretin fazlasıyla karşılığını bulmanızı sağlayacaktır.

Mutfaklarımızda da yer kaplamalarında ve tezgahlarda mermerin kullanılması ortama şıklık ve zarafet taşımaktadır. Özellikle tezgahlarda kullanılırken bir çok diğer malzemeden farklı olarak bir takım püf noktaları bilmek gereklidir. Örneğin, mermerler ağır malzemelerdir ve kullanılan tezgahlarda mobilyalarında bu ağırlığa uygun olarak, sağlam malzemelerden yapılması icap etmektedir. Bunun yanı sıra, temizliği açısından mermerin üstünde limon kesmek doğru değildir. Limon mermer üzerinde lekesi çıkmayan bir gıda ürünüdür. Bahsettiğimiz pratik bilgiler mutfaklarında mermer kullanmayı tercih edeceklerin aklında bulundurması gereken bilgilerdendir. Şimdi sizler için hazırladığımız mutfaklarda mermer dekorasyonu galerimize göz gezdirelim.

Post Comment