Örgü Battaniyeler

orgu-battaniye-motifleriSoğuk kış aylarında veya baharın soğuk gecelerinde televizyon izlerken, uyurken, kitap okurken bize en çok arkadaşlık eden battaniyelerimizdir. Bizde sizlerle, modası hiç bir zaman geçmeyecek olan örgü battaniyeler hakkında makalemizi paylaşmak istedik.

Binlerce model seçeneğine sahip olan örgü battaniyeler, ev dekorasyonunda da sevilen parçalardan bir tanesini oluşturmaktadır. Bu battaniyeleri kendiniz örebildiğiniz gibi, dekorasyon malzemeleri satan dükkanlardan da temin edebiliyorsunuz. Tığla örülüp sonrasında parçaları birleştirilen bu battaniyeler, oturma odalarınızda çayınızı yudumlarken üzerinizden hiç bırakmak istemeyeceğiniz çok şık parçalar diyebiliriz. Örgü battaniyenizi kendiniz örmek istiyorsanız ve birden fazla rengi bir arada kullanmak istiyorsanız renklerin uyumuna dikkat göstermeniz yerinde olacaktır. Bu şekilde çok hoş motifleri değerlendirmeniz mümkün olabilir ve seçme imkanınızın olduğu binlerce motif arasından birini, kendi el emeğinizle değerlendirebilirsiniz.

Örgü battaniyenizi oturma odanızda veya salonunuzda kullanmayı planlıyorsanız, kullandığınız odanın dekorasyon rengine göre battaniye renginizi seçmeniz çok şık görünecektir. Bunun yanında kontrast renkleri değerlendirerek, zıt renklerin birbiriyle uyum şansını yakalamanızda odanızda şıklığı buluşturabilecektir. Yatak odalarınızda da kullanabileceğiniz örgü battaniyeleriniz sayesinde, sıcacık geceler geçirmeniz mümkün olabilir. Aynı zamanda bu şıklığı yatak örtüsü olarak ta düşünebilirsiniz. Misafirleriniz geldiğinde onlarla sohbetiniz sırasında bile kullanabileceğiniz şıklığa sahip olan battaniyeleriniz evinizde en çok beğendiğiniz dekorasyon ürünlerinden biri olacak. Bu battaniyelerin küçük olan boylarını bebek battaniyesi olarak ta değerlendirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

2 thoughts on “Örgü Battaniyeler

  1. Bu battaniyeleri görünce hep babaannemin evi geliyor aklıma hazır hiçbirşey sevmezdi ve sürekli insan kendine yetbilmeli derdi. Çok güzeller

    Reply

Post Comment