Salon Dekorasyon Stilleri Nelerdir

Bir salonu dekore etmeden evvel dekorasyon stillerini öğrenerek, tam olarak nasıl bir şey istediğimize karar vermemiz uygulanması gereken ilk aşamadır ve bu aşama çok önemlidir. Dekorasyon stillerini öğrendikten sonra nasıl bir şey yapmak istediğimiz artık tam olarak şekillenmiştir. Sırada seçeceğimiz mobilyalar için alışveriş yapmak kalmıştır. Devamında buna uygun yer döşemeleri, halı, perde, aydınlatma, aksesuarlar gibi diğer ayrıntılar gelmektedir. Bunun için kafanızda nasıl bir istediğinizi oluşturmanız gerekir. İstediğiniz modern çizgilerde bir salon mu olmalı, minimal çizgilerde beyazın hakim olduğu bir salon mu olmalı sorusu yanıt bulmalıdır. Bu konuda size yardımcı olması açısından şimdi size kısa kısa dekorasyon stilleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Salon Dekorasyon Stilleri Nelerdir

  • Modern: Genellikle geometrik desenlerin kullanıldığı bir stildir. Siyah ve beyazın eşsiz uyumu göze çarpmaktadır. Fuşya, mor, kırmızı gibi renklerde aksesuarlarla dekorasyon tamamlanabilir.
  • Bohem stili: Zıt renkler kullanılarak kontrast oluşturulmaktadır. Abajur ve bunun yanı sıra tablolar kullanılarak stil şekle kavuşur.
  • Minimal: Renk olarak mavi ve beyazın sadeliği ön plana çıkmıştır ve gereksiz aksesuarlardan arındırılmış bir dekorasyon stilidir.
  • Retro Stili: Canlı dekorasyon isteyenlere önerebileceğim bir dekorasyon tarzıdır. Farklı renkler bir arada kullanılır ve oldukça cıvıl cıvıldır.
  • Klasik stil: Klasik tarzı anlatmamız gerekirse öncelikli söyleyebileceğimiz bol işçilikli ürünlerin kullanılmasıdır.

Post Comment