Salon Dekorasyonunda Country Stil

Evinizde doğaya dair esintiler olsun istiyorsanız, doğaya tutkunsanız bu stil tam olarak size göre diyebiliriz. Salon dekorasyonunda country stil (kır evi) sıcaktır, doğaldır ve yaşanmışlık hissi vermektedir. Daha açık bir ifadeyle, eski zamanların nostaljisini şimdilere taşır. Günlük rahatlık ve doğallık bu stilin vazgeçilmez unsurlarındadır.

Geçmiş zamanda kullanılan gereçler contry stilde aksesuar unsurlarıdır. Bu stilde basitlik ve yöresellik dikkat çekmektedir. Açıkta bırakılmış ahşaptan kirişler, çam ağacından paneller, tuğlalar, sıvalar sayabileceğimiz unsurlar arasındadır.

Bu stil çeşitli temaları içinde taşımaktadır. Bunlar; rustik, pastoral, doğal, floral, plaj,deniz, romantik, kulube evidir.

Bu stilin en belirgin özelliği, çok dikkat çekici olmasıdır. Bir çok kişi bu stili benimsemiştir. Evinde severek bu stili kullananların sayısı oldukça fazladır. Kullanılan mobilyalar ya antikadırlar, yada daha evvel kullanılmış izlenimi verirler.

Bu stildeki renklere baktığımızda, beyaz, sarı, yeşil, maviyi sıklıkla görebiliriz. Kumaşlar ise, dokumalar, ketenler, pamulular, yünlülerdir. Çizgili şal ve ekoselere belirgin çizgilerini yansıtmaktadır. El yapımı aksesuarlar şıklığı tamamlamaktadır.

Post Comment