Salon Dekorasyonunda Klasik Stil

Kimi insanlar modern tarzın sadeliğinden hoşlansa da, bazı kişiler bu sadelikten memnun kalmazlar ve daha gösterişli, şık görünümlü modelleri tercih ederler. Klasik stil bu tarzı benimseyen insanlar içindir. Bugün sizler için salon dekorasyonunda klasik stil ve ayrıntılarından bahsedeceğiz.

Klasik stilde daha ziyade, eski devirlerin pahalı ama bir o kadarda şık görünüme sahip olan mobilya ve aksesuarları kullanılmaktadır. Geleneksel stil adı da verilen klasik stilde, ağırbaşlı bir hava eser. Fransız kapılar, gömme dolaplar, ağırlıklı olarak ahşap kullanımı, kitaplıklar bu stilde dikkatimizi çeken öğelerden bazılarıdır.

Geleneksel stildeki salonlarda, ciddi fakat, sıcak bir ortam hakimdir. Abartılı süslemeler vardır ve taç şeklinde kornişler, renk çeşitliliğiyle oldukça zengindir. Ahşapların rengi genel olarak koyudur. Koltukların içi fazlaca doldurulmuştur. Süslemelerin çok olduğu mobilyalarda, el oymaları stili yansıtmaktadır.

Klasik tarzda dekorasyon, 1900’lerden önce kalma antika ve o antikaların yeniden üretimi şeklinde de anlatılabilir. İşçilik çok kalitelidir. El oymaları oldukça zengin bir görünüme sahiptirler ve zariflikleriyle ön plana çıkarlar.

Klasik stilde kullanılan renklere baktığımızda ise, rahatlatan, stille uyum sağlayan renkleri görüyoruz. Sonbahar renkleri, altın renkleri, topaz, kahverengi, bej, krem, fil dişi, nötral renkler sayabileceğimiz renkler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, bordolar, kırmızılar, şeftali renkleri, koyu yeşil, beyaz tonları, mavi de diğer klasik tarz renklerindendir.

Salon Dekorasyonunda klasik stil yazımızı beğendiyseniz. Bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Post Comment