Salon Dekorasyonunda Modern Stil

Salon dekorasyonunda modern stil nasıldır incelediğimizde, köklerinin minimalizm yani, sadeliğin ön plana çıktığı akım şeklinde anlatabiliriz. Bu stilde mekanlar her boyutuyla sanat eseri şeklinde tasarlanmaktadır. Kişiye faydası bulunmayan her öğe mekanın içinden arındırılır ve sadelikle parçalar yerlerini bulurlar. Sadeliğin yanı sıra, şıklıkta ön planda olmalıdır. Modern stile sahip salonlarda, bol ışık mevcuttur ve ferah bir havası vardır.

Modern stilde kullanılan malzemelere baktığımızda, iyi kalitede pamuklular, ipekliler, mermerler, paslanmaz çelikler, granit ve camlar görülmektedir. Mobilyaları ise genel olarak doğal malzemelerden üretilmiştir. Açık renkte bulunan ahşaplar, cam ve kromlar en sık tercih edilen malzeme çeşitleridir. Tasarımları ön plana çıkan modern stilde, alışılmışın dışında, geometrik çizgiler bulunmaktadır.

Salon dekorasyonunda modern stilde, en sık tercih edilen renk beyaz rengidir. Çünkü beyaz renk ışığı en iyi şekilde yansıtan ve ferah görünen renklerin başında gelmektedir. Beyazın haricinde nötral renklerde sık kullanılır. Krem, fil dişi, beyazın tonları, bej, kahverengi tonları ve gride diğer renkler arasında sayılabilir. Beyazla kontrast sağlanması için bazı canlı renklerde modern stilde dikkatimizi çeken unsurlardandır. Bunlar, yeşil, kırmızı, sarı, turuncu gibi renklerdir. Siyahta sıklıkla karşımıza çıkan modern stil renklerindendir.

Modern stilde kullanılan kumaşları incelediğimizde, sentetik kumaşlar, deri yüzeyler, pamuklular, ketenler, kanaviçe gibi çeşitleri görüyoruz. Kullanılan aksesuarlar ise, büyük boyuttadırlar ve göze çarpmaktadırlar.

Post Comment