Salon Duvarı Dekorasyonunuz Nasıl Olmalıdır

salon-duvar-dekorasyonuEvimizin her odasının ve köşesinin ayrı ayrı önem sıralaması bulunmaktadır. Bu önem sıralaması genel olarak, kişisel tercihlerinize göre şekillense bile genel olarak bir evin en çok dikkat edilen odası salonlardır. Televizyon izlediğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımızın dekorasyonu da her yönüyle çok önemlidir. Bugün sizler için salon duvarı dekorasyonunuz nasıl olmalıdır araştırmamızı paylaşmak istiyoruz.

Ev dekorasyonu yapılırken duvarın boş bırakılması, bir eksiklik görüntüsü ortaya koymaktadır. Özellikle salon duvarlarında bu durum daha belirgin bir şekilde kendini göstermektedir. Salon duvarları pek çok farklı şekilde dekore edilebilmektedir. Bunu yaparken ilk önce akla gelenler, resimler ve aksesuarlardır. Salon duvarınızı dekore ederken zevklerinize hitap ettiği kadar, genel bütünlüğe de uygun olmasına özen göstermeniz doğru bir hamle olacaktır. Yan yana asılmış aile fotoğrafları veya güzel bir manzara resmi bu anlamda düşünebileceğiniz örnekler arasında yer almaktadır.

Duvar dekorasyonunuzu oluştururken, renk uyumuna dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin, mobilya ve halılarda pastel ve nötr tonlara ağırlık verdiyseniz, duvarda kullandığınız resimlerde canlı renklerle dekorasyona hareket kazandırabilirsiniz. Tablolarda vurgulanan canlı renkleri yastık, mumluk gibi küçük aksesuar parçalarıyla tamamlayarak dekorasyonunuzda hoşluk yakalayabilirsiniz. Hem bu şekilde tabloyu dekorasyona dahil ederek, tek kalmasını da önlemiş olabilirsiniz. Bu dekorasyonda çok sık kullanılan bir tarzdır.

Bunun haricinde salon duvarlarınızda uygun tablolar, aynalarda düşünebileceğiniz diğer seçeneklerden bazılarıdır. Özellikle aynalar ortamı aydınlatarak, mekanı olduğundan daha da geniş gösterme özelliğine sahiptir. Duvarınıza asacağınız aynanın çerçevesi de ayna kadar önemli bir husustur. Salon takımınızın modeline uygun olarak klasik veya modern tarzda bir ayna seçerek doğru seçimi yapmanız, uyumu sağlayacaktır.

Aynalar haricinde, duvarınızda düşünebileceğiniz bir başka dekorasyon önerisi de duvar raflarıdır. Bu raflar duvarınızı oldukça güzel göstereceği gibi, yaptırılması da oldukça kolay ve az maliyetlidir. Raflar, piyasada değişik renk seçenekleri arasından alınabileceği gibi, marangoza sipariş usulüyle de yaptırılabilmektedir. İsterseniz kendi tasarımınızı oluşturabileceğiniz bu raflar sayesinde dekorasyonunuza çok farklı bir soluk kazandırabilmenizde mümkün olacaktır. Raflarınıza dekorasyonunuza uygun küçük aksesuarlar veya çerçeve resimler koyarak doğru duvar dekorasyonlarınızı oluşturmanız çok olasıdır.

Post Comment