Şömine Modelleri

Kış mevsiminde evinizi ısıtabileceğiniz hem zarif, hem de dekoratif şömineler evlerde vazgeçilmez dekorasyon aksesuarlarından biridir. Şömineler evlerde soba vazifesi görürler ve evi ısıtmak amaçlı kullanılırlar. Ev içerisinde oldukça şık görünen şöminelerin, daha ziyade salonlarda ve oturma odalarında kullanılması tercih edilmektedir.

Bu makalemizde şömine modelleri konusunu işlemek istiyoruz. Şöminelerin tarihine baktığımız zaman, çok eski yıllara gidiyoruz. Fakat son senelerde genel olarak dekorasyonun trend bir parçası olarak gündeme taşınmışa benziyor. Salonların ve oturma odalarının zarif birer dekoru olarak görülen bu modeller, son zamanlarda giderek yaygınlaşıyor.

Evinizde şömineniz varsa, karşısında kitap okuyabilir, çayınızı kahvenizi yudumlayabilir, dinlenebilirsiniz. Oldukça keyifli bir ortam oluşmasına yardımcı olan şöminelerin kullanıldığı mekanlarda, karşısında geniş ve rahat koltuklar tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Bu sayede siz dinlenirken, konforunuzda tam olacaktır. Şöminenizi duvarınızın orta kısmında yer alacak şekilde dizayn etmeniz doğru bir dekorasyon tekniğidir.

Şömineli bir salon veya oturma odasına sahipseniz, size L şeklinde koltuklar öneriyoruz. Bu koltuklar bej, kahverengi ve krem renklerinde alınarak, aralarına turuncu renginde objelerle sıcak bir hava yansıtılabilir. Şömine yakınında halı bulundurmak yanlıştır. Bunun yanı sıra, duvarlarınızda tablolar kullanmanız şıklığı tamamlayan aksesuarlar arasında sayılabilir. Duvarlarda kabarık taşların dizayn edilmesi, şömineyle genel uyumu sağlayacaktır. Koltuklarınızın yanına koyacağınız puflar, soğuk kış günlerinde siz arkadaşlarınızla sohbet ederken hem bütünlüğü tamamlayacak, hem de rahat olacaktır.

One thought on “Şömine Modelleri

Post Comment