Yaz Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Kış aylarından çıktığımız şu günlerde, evimizde bazı özel dokunuşlar yaparak, kış rehavetini evimizden kaldırmamız yerinde bir hareket olacaktır. Yazın günlerimize yaklaşmasıyla birlikte, sizde evinizde yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde ferah bir ortam getirebilir, bu sayede yazı hissetmeye başlayabilirsiniz. Yaz dekorasyonu nasıl yapılır, şimdi beraber inceleyelim.

Soğuk kış günlerinden sonra, hemen hepimiz yazı fazlasıyla özlemiş bulunuyoruz. Baharı yaşamaya başlamamızla birlikte, şimdiden pek çoğumuz yazın yapacaklarımızın hayalini kurmaya başladı bile. Yaşama alanımız olan evlerimizde yaz dekorasyonu fikirleri sayesinde, kış günlerinin ağırlığından çıkmaya başlayacak. Evinizde yapabileceğiniz bazı püf noktaları ve dekorasyon fikirleri sayesinde, sizde ortamınıza yaz mevsimini taşıyabilirsiniz.

Yaz dekorasyonu için öneriler:

  • İlk maddeyi mobilyalarınızın temizliği oluşturuyor. Gerekli hijyenin sağlanabilmesi açısından, mobilyalar ıslak bir bezle silinmeli ve ardından güzelce kurulanmalı.
  • Ortama yazı anımsatan dekoratif parçalar taşınmalı. Örnek olarak denizci figürleri kullanabilirsiniz.
  • Yaz mevsiminde evinize ferahlık kazandırabilmek adına, açık renk mobilyaların tercih edilmesi daha doğru bir karardır.
  • Yaz aylarında kullanılan perdeler, açık renklerde seçilmelidir. Bu sayede gün ışığı eve daha rahat girerek, bir ışık kaynağı olarak kullanılabilir.
  • Kışın kullandığınız kalın halılarınızı evinizden kaldırarak, yerlerine ince kilimler yerleştirebilirsiniz.
  • Evinizin bazı köşelerinde taze çiçekleri ev dekorasyonunuzun bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Çalışma masanızda veya yemek masanızda, düzenli tazelenen vazoyla çiçeklerinizin yer alması, yaz aylarının freshliğini evinize taşıyacaktır.
  • Bahçeli bir evde oturuyorsanız, bahçe mobilyalarınızın koltuk yüzlerini beyazla değiştirerek, üzerinde renkli yastıklar kullanmak, yaz günlerinin renkliliğini evinize taşıyacaktır.

Sizde bu ve benzeri püf noktalarını değerlendirerek evinize yazı getirebilirsiniz. Kış ayının soğuk etkilerini önce evinizden, sonra kendinizden silmek adına yapacağınız bu değişimler sayesinde, kendinizi çok daha iyi hissedebileceğinizi söyleyebiliriz.

One thought on “Yaz Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Post Comment