Zarif Merdiven Tasarımları

Bir evde tasarımı belki de en çok ihmal edilen yer, merdivenlerdir. Halbuki özenle yapılan tasarımlar sonucunda, evlerde en göze çarpan ve iddialı yerler yine merdivenler olabilmektedir. Bugün sizler için zarif merdiven tasarımları konusunu işleyerek, ev tasarımında yapılan bu büyük hatanın üstüne gitmek istiyoruz.

Bahsettiğimiz gibi, bir ev dekore edilirken genel olarak evin mobilya ve aksesuarlarına, dolaplarına, zemini gibi konulara çok önem verilir. En ufak şeyler bile ayrıntılı düşünülürken, bir evin içinde en çok göz önünde bulunan merdivenlere gerekli önem verilmez ve sıradan bir konu gibi göz ardı edilir.

Halbuki merdiven konusu, dekorasyon sektöründe oldukça kendisine yer bulan bir konudur. Merdivenler, yüzer merdiven, gökkuşağı merdiven, fonksiyonel ve örgütsel merdiven, kitap severler için nihai merdiven, dize(değiştirilebilir) merdiven, taç merdiven, yüzer ve minimal merdiven, kalın ve opak merdiven, şerit merdiven şeklinde çeşitlere ayrılmaktadır.

Örneğin, kitap okumayı sevenler için, merdiven basamak araları kitap rafı şeklinde dizayn edilmiş kitap severler için nihai merdivenler kullanılabilmektedir. Fonksiyonel ve örgütsel merdivenler sayesinde ise salonunuzun ortasında aksesuar ve kitaplarınızı koyabileceğiniz bir ünite kazanabilirsiniz. Değiştirilebilir merdivenlerde ise, ip tasarımlar sayesinde merdivenin korkuluk kısımlarında farklılıklar yapılabilmekte ve evin içinde değişiklikler yapılabilmektedir. Yüzer ve minimal merdivenler ise, özellikle modern dekorasyon stili kullanılan mekanlar için biçilmiş kaftan olarak değerlendirilebilir. Şerit merdivenleri de modern dekorasyon kullanılan mekanlar için örnek olarak sayabiliriz.zarif-merdiven-tasarimlari-renklidekorasyon

One thought on “Zarif Merdiven Tasarımları

Post Comment